O nás

Horolezecký oddíl GEKON Újezd nad Lesy byl založen již v roce 1993 jako jeden z oddílů Školního sportovního klubu při základní škole a registrován u ČHS pod číslem 296.

Ke své činnosti využíváme lezeckou stěnu v prostorách tělocvičny Masarykovy ZŠ v Polesné ulici. Ta prodělala během doby řadu úprav, které kopírovaly vývoj sportovního lezení, které je hlavní náplní činnosti. (viz fotogalerie). Věkově je svou podstatou oddíl zaměřený na výcvik školní mládeže a není určen pro dospělé lezce. Tomu nakonec odpovídá i charakter cest a celá lezecká stěna, která není pro komerční účely.

Hlavní zaměření výcviku je na rekreační lezení, i když udržujeme motivaci i účastí na závodech a závody sami na stěně pořádáme. O tom, že na naší umělé stěně vychováváme kvalitní sportovce svědčí i fakt, že v našich řadách jsme měli ve svých věkových kategoriích i mistry republiky v lezení na obtížnost (Vojta Janžura, Debora Šandová i další medailisty a i vítěze celoročních soutěží – např. pohár ČHS).

V současné době má náš oddíl něco přes 50 členů. Staráme se i o další  aktivní sportovní vyžití členů. S oddílem vyjíždíme několikrát ročně na lezecké závody po celé ČR, na venkovní lezení na skalách či na ferraty. Každoročně též pořádáme turisticko-lezecké soustředění v rakouském Hinterstoderu.

Najdete u nás přátelský kolektiv a příjemnou atmosféru i novou partu přátel a kamarádů. Neváhejte a navštivte nás!

V případě jakýchkoliv dotazů nás neváhejte kontaktovat.