Hinterstoder 2016

30. 6. – 5. 7. 2016

Stejně jako v loňském roce i letos nám počasí celkem přálo. Mohlo být trochu lepší, ale také výrazně horší, takže si nebudeme stěžovat. Po příjezdu ve večerních hodinách jsme se ubytovali, navečeřeli a každý měl volný program.

Hned druhý den pobytu jsme se spolu s dětmi vydali do lanového centra. Každý si vyzkoušel všechny 3 okruhy výškových překážek různých obtížností a pak ještě jsme překážky zakončili dalšími 3mi okruhy lanovek (flying fox). Po skončení lezení se někteří odvážlivci osvěžili v řece Steyer, která má asi tak max 16°C.

Třetí den jsme se vydali zdolat místní feratu Poppenberg (B/C), kterou jsme jak jinak, než všichni hravě zvládli. Odpoledne jsme pak zakončili procházkou k jezeru Schiederweihersee.

Čtvrtý den jsme se kvůli nepřízni počasí nemohli lezeckým aktivitám věnovat, a tak jsme vyrazili na výlet do Wurzeralmu, kde jsem vyjeli vláčkem na mezistanici, a dále pak s odbočkou k Brunnsteiner See, jsme obešli naučný kruh 2 miliony let za 2 hodiny.

Pátý den nám počasí už zase přálo, a tak jsme mohli vyrazit do Radingu pod skálu. Zde si každý vyzkoušel skalní lezení na několika cestách, různých obtížností, ale i feratu (A)

Šestý – poslední den po snídani jsme vyklidili pokoje a vyrazili do Windischgarstenu na feratové lezení. Tréninkové centrum „Klettersteigpark Bannholzmauer“ je ideálním místem, kde si každý  může vyzkoušet vše. Jsou zde 4 feraty (A/B, B/C, C/D a D/E). Každý přelezl minimálně 2 feraty, většinou ty lehčí i několikrát. Zdatnější si troufli i na obtížnější kousek, kterým byla obtížnost C/D. V odpoledních hodinách jsme se vrátili na penzion pro bagáž a plni zážitků jsme se vrátili domů. Více ve fotogalerii.